Radio Emigranti - Tirana

Save this radio to your Streema Favorites

muzikë e lehtë të gjithë kohërave

Ads by Google AdSense

Radio Emigranti Info

Play

Get the live Radio Widget

5/5 based on 1 review. Rate this station

1098 Tune Ins

Radio Emigranti is an internet radio station from Tirana, Albania, providing Albanian Folk Songs and Oldies as well as DJ Mixes of current music, and Albanian News and Information as a service to the Albanian Diaspora. The station also features messages to and from Albanians from all over the world.

Visit the Radio's website Wikipedia

Contact: info@radioemigranti.com

Playlist

Mars-2014-2 - Valbona-Spahiu-Syri-im-po-loton (Këngë të reja)

1 minute ago.

Radio Emigranti - 2010-jingle-3 (Radio Emigranti)

6 minutes ago.

Shtator-2013-1 - Manjola-Mace-Osh-e-osh-me-nallone (Popullore Shqipëri e Mesme)

9 minutes ago.

More played songs

Wall

Nero.nr1

Shkodran Grabolli

Pershendetje te nderuar degjues te radio emigrantit

Feb. 16, 2014, 10:33 a.m. GMT

kozeta

kozeta

na vini naj keng te ylli bakes ju pershnes jeni me tmiret

Jan. 25, 2014, 11:13 a.m. GMT

arben.tafili.3

Arben Tafili

Mund te vini kengen molle e kuqe nga Avni Lushka faleminderit the ju pershendes nga Wisconsin SHBA Amerike, LUIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dec. 14, 2013, 3:29 p.m. GMT

Guest

Guest

urime ...r emigranti... dhe te gjedhe atyre qe degjojn nga gjith vendet saldi nga ELBASANI greqi

Nov. 3, 2013, 1:49 p.m. GMT

Guest

Guest

Urime festa e Kurban Bajramit te gjith degjuesve te R .Emigrantit

Oct. 17, 2013, 11:50 a.m. GMT

mentor.iljazii

Mentor Hyda

pershendetje per radiondhe stafin tuaj duke ju thene se jeni nder me te degjuarat ne hapsiren shqiptare Quhem muharrem iljazi ,jam nga presheva ose si thone ,,kosova lindore,,Dua te pershendes te gjith degjuesit e radio emmigrantit edhe ju them bravo se keni zgjedhe radio shume te mire edhe per see more... shendes te gjith miqet e mi qe me don edhe qe i dua shumendersa ne vazhdim deshiroj nje kenge shume te bukur nga motrat libohova ,,o bilbil more kengetar,,

Oct. 3, 2013, 6:28 a.m. GMT

Guest

Guest

falimners po e vut kongen e Qemol shijakut

July 17, 2013, 7:57 a.m. GMT

Guest

Guest

jam nje degjuese e rregullt e radio emigrantit nga virgjinia ju uroj Bekim e Fatjona pushime te gezuara do na mungoni shume ,jeni te mrekullushem .

July 10, 2013, 5:24 p.m. GMT

Guest

Guest

pershendetie nga madridi! ju shkruan eda ,pershendes te gjithe familjen time ne memaliaj,ne veçanti manuelin te dashurin tim qe me vuri radio emigranti surpriz per te degjuar :) po eshte e mundur me kengen Hodha nje lule ne ferre ....... pushime te gezuara!!!

July 10, 2013, 11:31 a.m. GMT

Guest

Guest

Pershendetje !Ju uroj per emisonin. Eshte hera e pare qe po e degjoj dhe me pelqeu shume .Jam Monika Tafili nga Erseka dhe jetoj qe prej 1 vit e gjysem ne Amerike .Kam shume mall per vendin dhe per njerzit i pershendes te gjithe me kengen e Marjol Rapajt foleja e dallendyshes.Fatjona ta gezosh dite see more... lindjen!

June 9, 2013, 5:43 p.m. GMT

Reviews - Rate this station:

Guest

Pershendetje dj BEX dhe stafi i radios EMIGRANTI i uroj FATIONES pushime sa me te gezuara dhe te mbara .pershendetje te gjithe SHQIPTAREVE sidomos ato qe shkojn ne SHQIPERI JA KALOFSHI sa me mir e bukur

Sign Up for Streema

If you want to save the Radio Emigranti live stream, start sharing stations with friends, or engage in a deeper Streema experience, please sign up below.

By clicking Sign up, you are indicating that you have read and agree to the Terms of Service and Privacy Policy.

Streema Mobile

We've developed a mobile website for iOS (iPhone, iPad, iPod) and Android devices. Native apps coming soon!

You can check it out by visiting our mobile radio site from your phone or tablet's mobile browser - it's free, no download required.

For more information go to our Mobile Support .

In other languages

See this page in French: Ecouter Radio Emigranti en ligne

Playlist, tracklist, top songs played coming soon...

PC requires Windows Media Player - Mac additionally requires Real Player - See FAQs for more info on how to listen to live streaming radio.