Radio Kosova e Lirë - FM 94.2 - Kosove

Save this radio to your Streema Favorites

Ads by Google AdSense

Radio Kosova e Lirë Info

Play

Get the live Radio Widget

5/5 based on 2 reviews. Rate this station

1593 Tune Ins

Radio Kosova e Lirë is a broadcast radio station in Kosove, Albania, providing News.

Visit the Radio's website

News FM 94.2 48Kbps Albanian
Contact: info@radiokosovaelire.com

Wall

Guest

Guest

selam alejkum

April 22, 2014, 7:33 p.m. GMT

Guest

Guest

pershendejte hoxh i nderuar jome nje vajze 20 vjeqare kome pa nje enderr para do ditve ne kemi nisur te ndertojme nnje shtepi edhe ne enderr pashe dy vorre para shtepis se re nje vorre krishter dhe nje muslimone edhe e gjith familja po lutemi te ata 2 vorre see more... edhe teke ata dy vorre qendronte nje vajze e mbuluar pasta nje grua e kojshive e thirri nanen teme edhe i tha djemte e tu kane me tu martu amo thmi skane me pase , qaty ku jone 2 vorret qe i kome pa ne enderr me heret ka qen nje bunare e ne e kemi mbyllure ate bunare se qaty e kemi nis me ndertu shpin ma spjego sa do pake hoxhe i nderum ket enderr hoxh i nderum

April 22, 2014, 6:38 p.m. GMT

Guest

Guest

S.Alejkum hoxhë i nderuar a kam të drejtë të bëhem imam në namaz .Unë jam 11 vjeçar .Unë kam parë një fëmijë 7 vjeç i cili ua ka falur teravitë mijra njerzëve në një xhami në Arabi.

Feb. 25, 2014, 7:38 p.m. GMT

Guest

Guest

mirmrama ni pytje perhoxhen abon me marr abdes ne banjo a esht e jelushme

Feb. 18, 2014, 8:13 p.m. GMT

Guest

Guest

Mirmrama ni pytje per hoxhen abon me marr avdes ne banjo a esht e jelushme

Feb. 18, 2014, 8:09 p.m. GMT

Yllka

Yllka

Yllka Polare . Eselamu Alejkum kam nje per Dr.Shefqet Krasniqin ju lutem ma ktheni pergjigjjen a eshte mbulesa e fytyres obligim prej Allahut Subhanehu ue Teala

Feb. 11, 2014, 8:31 p.m. GMT

Guest

Guest

jeni radiu me mir ne rajon

Feb. 6, 2014, 5:45 p.m. GMT

agimi.amsterdami

Agimi Amsterdami

qka spo ban radio ne net

Jan. 28, 2014, 8:24 p.m. GMT

Guest

Guest

Selam Alejkum ALLAHU ju shpreblefte ju si radio gjithashtu dhe Hoxhen e nderuar, kame nje pyetje: Nese t'kalumen nje vajze ka qen nder ato t'cilat ka bere gjera jo t'pranueshme me Islam dhe njejten kohe e ka humbur Beqarine e saj, por per te gjitha ato eshte penduar dhe tanime eshte e mbuluar dhe pr see more... aktiokon Namazin, a lejohet me u martu me ate vajze. saper thjeshtesi t'pytjes: Ajo nuk eshte e virgjer ma, A lejohet me marr per gru ket vajze pasi qe tanime ajo eshte e mbuluar . Selam Alejkum Faleminderit... Allahu ju shperblefte

Jan. 14, 2014, 7:51 p.m. GMT

Guest

Guest

selam alejkum hoxh dr shefqet krasniqi je shum i rrespektuar i nderuar,ALLAHU te shperbleft.kam shum pyetje por nje per kete emision,,,pyetja eshte PASI NUK DI TE LEXOJ ARABISHT KURANIN,A E LAJ BORGJIN ME NDEGJU KURANIN NGA LEXIMI QE BEHET NEPERMJET HOXHALLARVE TE NDRYSHEM NEPERMJET INTERNETIT QE BE see more... HET ,ME TREGONI LU LUTEM ALLAHU JU SHPERBLEFT,,NJE DEGJUES I RREGULLT I dr Shefqet Hoxha.

Jan. 7, 2014, 8:03 p.m. GMT

Reviews - Rate this station:

Guest

jeni radio ime e preferuar dhe numer 1ne kosove ALL-LLAHU ju shperblefte me gjenet juve dhe hogjen e nderuar Dr.SHefqet Krasniqi

Guest

pershndetje kam ni pytje qka thu hoxh ti me sha djali 14vjet nanen gjdo dit qka mi ban thu ti ati djalit se shan

Sign Up for Streema

If you want to save the Radio Kosova e Lirë live stream, start sharing stations with friends, or engage in a deeper Streema experience, please sign up below.

By clicking Sign up, you are indicating that you have read and agree to the Terms of Service and Privacy Policy.

Streema Mobile

We've developed a mobile website for iOS (iPhone, iPad, iPod) and Android devices. Native apps coming soon!

You can check it out by visiting our mobile radio site from your phone or tablet's mobile browser - it's free, no download required.

For more information go to our Mobile Support .

In other languages

See this page in French: Ecouter Radio Kosova e Lirë en ligne

Playlist, tracklist, top songs played coming soon...

PC requires Windows Media Player - Mac additionally requires Real Player - See FAQs for more info on how to listen to live streaming radio.