Radio Kosova e Lirë - FM 94.2 - Kosove

Save this radio to your Streema Favorites

Wall - Post a message

Guest

Guest

S.Alejkum hoxhë i nderuar a kam të drejtë të bëhem imam në namaz .Unë jam 11 vjeçar .Unë kam parë një fëmijë 7 vjeç i cili ua ka falur teravitë mijra njerzëve në një xhami në Arabi.

Feb. 25, 2014, 7:38 p.m. GMT

Guest

Guest

mirmrama ni pytje perhoxhen abon me marr abdes ne banjo a esht e jelushme

Feb. 18, 2014, 8:13 p.m. GMT

Guest

Guest

Mirmrama ni pytje per hoxhen abon me marr avdes ne banjo a esht e jelushme

Feb. 18, 2014, 8:09 p.m. GMT

Yllka

Yllka

Yllka Polare . Eselamu Alejkum kam nje per Dr.Shefqet Krasniqin ju lutem ma ktheni pergjigjjen a eshte mbulesa e fytyres obligim prej Allahut Subhanehu ue Teala

Feb. 11, 2014, 8:31 p.m. GMT

Guest

Guest

jeni radiu me mir ne rajon

Feb. 6, 2014, 5:45 p.m. GMT

agimi.amsterdami

Agimi Amsterdami

qka spo ban radio ne net

Jan. 28, 2014, 8:24 p.m. GMT

Guest

Guest

Selam Alejkum ALLAHU ju shpreblefte ju si radio gjithashtu dhe Hoxhen e nderuar, kame nje pyetje: Nese t'kalumen nje vajze ka qen nder ato t'cilat ka bere gjera jo t'pranueshme me Islam dhe njejten kohe e ka humbur Beqarine e saj, por per te gjitha ato eshte penduar dhe tanime eshte e mbuluar dhe pr see more... aktiokon Namazin, a lejohet me u martu me ate vajze. saper thjeshtesi t'pytjes: Ajo nuk eshte e virgjer ma, A lejohet me marr per gru ket vajze pasi qe tanime ajo eshte e mbuluar . Selam Alejkum Faleminderit... Allahu ju shperblefte

Jan. 14, 2014, 7:51 p.m. GMT

Guest

Guest

selam alejkum hoxh dr shefqet krasniqi je shum i rrespektuar i nderuar,ALLAHU te shperbleft.kam shum pyetje por nje per kete emision,,,pyetja eshte PASI NUK DI TE LEXOJ ARABISHT KURANIN,A E LAJ BORGJIN ME NDEGJU KURANIN NGA LEXIMI QE BEHET NEPERMJET HOXHALLARVE TE NDRYSHEM NEPERMJET INTERNETIT QE BE see more... HET ,ME TREGONI LU LUTEM ALLAHU JU SHPERBLEFT,,NJE DEGJUES I RREGULLT I dr Shefqet Hoxha.

Jan. 7, 2014, 8:03 p.m. GMT

sabri.hasani.37

Sabri Hasani

mir mrama e pershendes hogjen

Jan. 2, 2014, 8:48 p.m. GMT

Guest

Guest

e kam ni pytje per hoxhen enderuar se a bon me ba namaz vetem shqip sepse un nuk muj te lexoj arabisht por edhe nuk muj te mbaj ne mend asxhe arabisht dhe nese mundohem te mesoj nuk mundem te boj ket sepse nuk kuptoj asxhe dhe deshira ime oshte te boj namaz ne xhuhen qe kuptoj dhe dua ta m see more... arr perxhixhjen nga hoxha

Dec. 24, 2013, 9:10 p.m. GMT

Guest

Guest

kam ni pytje per hoxhen e kam ndexhu hoxhen se nuk e kem sevap me lexu kuranin shqip por vetem arabisht kur ne nuk dim te lexojm arabisht por as nuk kuptojm se qka thuhet aty por kur lexoj shqip me flen zemra dhe lexoj shum sepse e kuptoj qka lexoj

Dec. 24, 2013, 8:58 p.m. GMT

Guest

Guest

ni pyetje per hoxhen hoxh i nderuar baba e ka leqit hallennn dmth motren e vet se djali i halles u hi ne shpi me vjedh ateher kur u hi i ka pas 16 vjet e baba i ka than qe ti je e leqit dek drek me mu edhe sdu me te pa edhe kur te deksh un ne dhe nuk vi me te shti edhe une kom baa njejt see more... si djali i halles veq edhe ma keq po hogj ni kshilll pej teje po e du se baba le qe e ka leqit edhe hallen po edhe vllaun thot fmi i jem sguxon me shku te aj se nuk e la ne shpi me hi edhe falet une foli me hallen ne telefon aj gjith thot ajo po ma shtin fmin me ba keq ajo mka pru qit dit a ajo gjith na ka than mos boni ju qka ka ba djali jem un i thom gjith leja zotit zoti e din mas miri qka poj thu hogj ti ksaj punee tash per qe ka hi djali i saj ajo ska faj as fmia tir po e tash un qe kom ba njejt si djali i saj dmth edhe baba jem paska faj masi aj po ja bon halles kshtu poj thot qe ti ki faj ju lutem ni pergjigjjee

Dec. 3, 2013, 8:33 p.m. GMT

Guest

Guest

selamalekim e kom ni dvetne te oqa kum pre kurban a sukon kurban bajram a mzinet

Oct. 1, 2013, 8:54 p.m. GMT

shukri

shukri

ni pytje per hogjen ma kan vjedh arin mu dhe kunates time por kunata jema ma ka akuzu familjen time dhe familja ime juka betu se sekam marr por prap ata na akuzojn dhe vjerrin ekam hagji se di sha te boj dhe qe kater vite jam dal jasht jetoj ma as djalin evet nuk e dojn familja

Oct. 1, 2013, 8:21 p.m. GMT

ersan

ersan

selam alejkum e pershendes hoxhen e nderur kam nje pyetje nuk kam muajtur me fal namazin e sabahut a mos kam ndonje gjunah

Aug. 27, 2013, 8:29 p.m. GMT

Guest

Guest

selam alejkum pata nje pytje per hoxhen e nderum xhamin e kemi ne mes mahalle apo katundi me nje fjal, por xhamia per rreth ka vorre kam ni qe nuk duhet me u fal ne xhami ne te cilen ka vorre per rreth na munem me shku me u fal ne nje xhami tjeter afer e kemi ne nje katun tjeter por po tutem me e see more... lan xhamin mshel e mos me shku me fal namaz ne ta se jemi veq 5 vllazni qe falim namaz

Aug. 13, 2013, 8:46 p.m. GMT

mensurrrrr

mensurrrrr

selam alejkum e pershendes hoxhen e nderum desha me vet a pranohet agjerimi pa namaz?

July 30, 2013, 8:31 p.m. GMT

mensurrrrr

mensurrrrr

selam alejkum desha me vet hoxhen a pranohet agjerimi pa namaz?

July 30, 2013, 8:28 p.m. GMT

Guest

Guest

1 pytje per hoxhen , gjat dites kur po magjeroj pe nguci ftyren e pe qeli pak gjak 1 pik gjak e qet a prishet agjerimi i ksaj dite ,

July 30, 2013, 8:11 p.m. GMT

Guest

Guest

e pershendes hixhen e nderun , i cili esht i mrekullueshem kaq kisha.. ...

July 30, 2013, 7:48 p.m. GMT

Guest

Guest

Radio Mbresëlënëse!

July 24, 2013, 9:48 a.m. GMT

Guest

Guest

pershendetje

July 11, 2013, 10:10 a.m. GMT

Guest

Guest

radio kosova e lire

July 5, 2013, 8:02 p.m. GMT

Guest

Guest

selamu alejkum ndoshta met pershendet sonte ne lipjan na ki knoqe . allahu te shperblefte inshollaaaa

July 2, 2013, 8:51 p.m. GMT

Guest

Guest

selam alejkum ni pytje per namazin qe nuk e kemi fal prej kohes kur e kemi pas obligim qka me ba me qato namazet qe nuk i kemi fal

July 2, 2013, 8:19 p.m. GMT

kelmend

kelmend

selam alekom gjat ramazanit aban me marr abdes

July 2, 2013, 7:57 p.m. GMT

Guest

Guest

drsdrfdfgdfgdfdfgdfgdfzxgzdfg

June 27, 2013, 7:34 p.m. GMT

Guest

Guest

uyhuyuhui9-ujuj8ui

June 27, 2013, 3:35 p.m. GMT

Guest

Guest

ok gudddddddd

June 4, 2013, 4:25 p.m. GMT

Guest

Guest

bekiiiiii gjocajjjjj

June 1, 2013, 3:33 p.m. GMT

Guest

Guest

its good radio

May 28, 2013, 8:02 p.m. GMT

misufaj

Mehmet Isufaj

Jeni Favorit ne Prizren

May 20, 2013, 10:17 a.m. GMT

Guest

Guest

mirmrama dhe pershdetej nga kaqa kam nje pytje per hoxhen kam pa nje enderr e kam pa allahun enderr nuk e kam pa si figur po se di as vet po edhe nje enderr e kam pa Muhamedin kam mendu naten shum kam qen e merzitur jam nje lidhje me nje djal qe 6 vjet jam nda me to jam bashku prap po ket enderr me see more... ka ardh muhamedi edhe me ka tha qe osht fati yt mund ta ma jep nje spjegim alluhu ju shprebleft

April 30, 2013, 8:44 p.m. GMT

Guest

Guest

Përshëndetje Radio Kosova e Lire , ju uroj për agjendën programore që keni , por ju lutem nëse keni mundësi sa më shumë këngë patriotike të ndëgjojmë...

April 30, 2013, 5:51 a.m. GMT

Guest

Guest

kur janis emisioni fetar

April 19, 2013, 6:58 p.m. GMT

Guest

Guest

ju pershendes nga zvicre sokol ismajli i pershendes familjen time ismajli ju dua shum ju lutem nje keng patriotike

March 31, 2013, 10 a.m. GMT

Guest

Guest

ju lutem kengen nga gold ag dis serbia pershendetje nga zvicra

March 30, 2013, 9:22 a.m. GMT

Guest

Guest

pershdetje nga zvicra sokol ismajli i pershendes familjen time me zemer ju dua <3

March 30, 2013, 9:21 a.m. GMT

Guest

Guest

ju lutem kengen e medes bjeri bjeri qiftelis

March 30, 2013, 9:20 a.m. GMT

Guest

Guest

e peleje fotografine e adem jasharit

March 27, 2013, 8:01 a.m. GMT

Guest

Guest

po edhe une kisha me than dy fjal per radio kosoa e lir ju jeni ma te qmuarit edhe gjithmon ju jeni ma te miret ishalla gjithmon vazhdoni keshtu ju lumt -bekimi-llapi

March 20, 2013, 12:13 p.m. GMT

Guest

Guest

selam alejkum Jeni te mrekullushem qe po ja jepni Hoxhes mundesin me ju drejtu Qytetareve te kosoves dhe me i keshillu ne te mir Allahu ju a shtoft te mirat e kesaj bote dhe ahiretit

Feb. 26, 2013, 7:43 p.m. GMT

Guest

Guest

radio e mire

Feb. 15, 2013, 8:54 a.m. GMT

Guest

Guest

selamun Alejkum Pershendes hoxhen dr.Shqefqet Krasniqi deshta ta pyes a mundet me ardh ne Lipjan me mbajt nje Ligjerat ne xhamin e lipjanit ose naj xhuma

Feb. 5, 2013, 7:34 p.m. GMT

Guest

Guest

radio kosova e lire

Feb. 5, 2013, 8:02 a.m. GMT

Guest

Guest

rapsodet populor

Feb. 4, 2013, 7:15 p.m. GMT

Guest

Guest

kosova e lire

Feb. 1, 2013, 8:46 a.m. GMT

Guest

Guest

selam alejkum hogja inderuam a ka nevojte ti zbathum mestet nese kryejm nevojen flzologjike ma teper na kshillo ma teper allahu ju shperblevt

Jan. 15, 2013, 8:36 p.m. GMT

Guest

Guest

a esht gjina me hanger buk pa bismilah

Jan. 15, 2013, 8:32 p.m. GMT

Guest

Guest

jemi bashk =

Jan. 8, 2013, 5:56 p.m. GMT

Guest

Guest

jeni mate miret

Jan. 8, 2013, 5:55 p.m. GMT

Guest

Guest

urime ditlindja Kosova e lir.14 vjetorin e lindjes e ne bjeshet e kosoves kur per her te par , jepen lajmet e para nga kosova e lir per luften e uqk-s qe luftojshin per trojet shqiptare me rrespekt ju uroj ditlindje tuj radio kosova e lir ju paqim per gjithmon.ilmi Rrecaj

Jan. 4, 2013, 10:13 a.m. GMT

arsim.kotorri

Arsim Kotorri

urime vitin e ri krejt shqiptarve ku ndodhen e shpresoj vitin 2014 bashkohet shqiprija qysh ka qen me par se ska paqne evrop pau bashku kombi shqipter qysh ka qen mua

Jan. 1, 2013, 9:44 p.m. GMT

Guest

Guest

selam alejkum JU PERSHENDET AGIMI NGA AUSTRIA JU UROJ NGA ZEMRA E NJE MERGIMTARI ME MALL PER KOSOVEN TON :KURSE JUVE RADIES KOSOVES SE LIR GEZUAR EDHE ISHALLA E LUS ZOTIN TE GJITHA TE MIERAT E KESAJ BOTE ZOTI JAUF PLETSOFT DESHIRA NE VITIN E RI 2013 JENI ME TE MIER PER SHQIPETARET QE JETOJN NE see more... BONEN E JASHTME MALLIN PER ATDHEUN TON VETEM RADIO E JUAJ N A QMALL DHE JENI GJITHMON ME JU KENI EMISIONE SHUM TE MIRA :KURR NUK PO I HARRONI HEROJT DHE DESHMORET E KOMBIT KU PO KA KENG ME QIFTELI PER DEHMORET KET NE SHUM PO NA PELQEN PA MAS :VETEM VAZHDONI KESHTU JU LUMT ZOTI JU NDIHMOFT VETEM VAZHDONI KESHTU NE JEMI ME JU GJITHMON GEZUAR I GJTH POPULI IM PAQI SHENDET DHE LUMTURI :ISHALLA VITET E ARDHSHME PAQE DHE BASHKIM KOMBETAR NJE SHQIPERI NATYRALE E BASHKUAR PER SHQIPETARET GEZUAR-

Dec. 31, 2012, 1:21 p.m. GMT

Guest

Guest

jupershendes rodio kosova e lir ju jur vitin e ri 2o13 shendet te mir dhe ju ralizovshin te gjitha deshirat dhasht zoti ne nitin e ardheshem bahet bashkimi komtar i te xhithave trojeve shqiptare deri te molla ju peshendet ilmi Rrecaj Värnammo suedi

Dec. 31, 2012, 8:50 a.m. GMT

Guest

Guest

selam alejkum ju pershendes hakia nga prishtina desha ta pyes profesorin e nderuar lidhje me arrestimin e hoxhes dhe luftetarit te lirise SHUKRI ALIUT te na flas rreth tij

Dec. 25, 2012, 8:48 p.m. GMT

Guest

Guest

selam alekum hoxh deshta me dit une fali 5koh namaz jom 10vjeq am pokom deshir mi rrit flokt a ekom gjynah a jo pershendetje selam alejkum

Dec. 25, 2012, 8:45 p.m. GMT

Guest

Guest

per mua jeni radio numer 1ju lumt e suksese

Dec. 23, 2012, 2:52 p.m. GMT

Guest

Guest

s.alejkum profesor kam nje pyetje, ne xhenet a eshte lejuar vera

Dec. 18, 2012, 8:21 p.m. GMT

Guest

Guest

Mir dita ju peshendes jeni.RADIO ma e mira ne trojet shqiptare ju pershendet ilmi Rrecaj SUEDI VÄrnammo

Dec. 18, 2012, 10:55 a.m. GMT

Guest

Guest

vallain numer 1 jeni ju lumt vetem radjon tuaj e ndegjoj

Dec. 15, 2012, 12:15 p.m. GMT

Guest

Guest

s.alejkum hoxhe i nderuar kam nje pytje:Isa a.s kur do te vij ne toke per tu luftuar me dexhalin kam degjuar se do te zbres ne nje xhami ne jerusalem ne cilen xhami zbret

Dec. 14, 2012, 9:05 p.m. GMT

Guest

Guest

hoxha behar mjeku

Dec. 7, 2012, 9:23 p.m. GMT

Guest

Guest

Radio me e mir ne vend.

Dec. 7, 2012, 9:07 a.m. GMT

ilmi.rrecaj

Ilmi Rrecaj

jeni radio ma e mira ne kosov ju pershendes nga värnamo e suedis ilmi rrecaj

Dec. 4, 2012, 7:45 a.m. GMT

Guest

Guest

shpresoj sama shpejt te bahet bashimi kombetar urime 100 vjetori i pavarsis se kombit shqiptar

Nov. 28, 2012, 2:03 p.m. GMT

Guest

Guest

Ju pershendes nga Afghanistani ,jeni miku me i afert edhe pse larg nga Atdheu ,me ju Atdheun e kam me afer ,Ju pergezoj ,...

Nov. 26, 2012, 3:35 p.m. GMT

Guest

Guest

Gezuar Atdhe Ditelindjen e 100-te

Nov. 26, 2012, 3:34 p.m. GMT

Guest

Guest

jeni rado ma e mira prej te gjithave radiov

Nov. 17, 2012, 8:40 p.m. GMT

Guest

Guest

selam alykym

Nov. 14, 2012, 5:37 a.m. GMT

Guest

Guest

selam alejkum hogj inderuar kam ni pytje sivjet nuk ikam dhan vitrat aka naj munci tash mej dhan aban

Nov. 6, 2012, 7:47 p.m. GMT

Guest

Guest

jeni me te miret.... shum na pelqeni me kenget dhe emisionet qe i emetoni.. pershenetje nga Prizreni

Nov. 3, 2012, 7:32 a.m. GMT

Guest

Guest

Selam alejkum Hoxhë i nderuar , Desha ta dij se emri Amela a eshte emer musliman dhe qfar domethenje ka ?

Sept. 14, 2012, 7:38 p.m. GMT

Guest

Guest

kang patriotike

July 22, 2012, 10:02 p.m. GMT

streema-team

Streema Team

Check out Variety melodies from Kosove, Albania by enjoying Radio Kosova e Lire.

April 17, 2010, 9:24 a.m. GMT

Playlist, tracklist, top songs played coming soon...

PC requires Windows Media Player - Mac additionally requires Real Player - See FAQs for more info on how to listen to live streaming radio.